a
a

Emma Marie

and

Roko Button

15. October 2018.

at 7 o’clock in the evening
Villa Macadamiana second at Marianberg
Hilltop Dr Menomonee Falls, WI 53051 US

yukarı
a

İlker Yapıcı

Sosyal Medyada Fotoğrafın Önemi

Dünyada internet kullanıcıların büyük bir çoğunluğu sosyal medyayı çok sevdi. Fotoğrafcılık, bugün sosyal medya ile paralel bir biçimde ilerliyor. Aralarında faydacı bir ilişki olan fotoğraf ve sosyal medyanın tarih içindeki gelişimi ve insanlık üzerinde yarattığı etki de birbirine çok benzemektedir. Sosyal medyanın bugün bilgi paylaşımını kolaylaştıran, bilgiyi interaktif bir ortamda sürekli saklayarak sonsuza dek yaşayan bir canlı organizma haline getiren yapısı ile fotoğrafın bilime hizmet eden yapısı çok benzerdir. Fotoğrafın insanlık tarihinde yarattığı en önemli etkisi ise görüntüyü saklayarak olaylara tanıklık etmesidir.

Sosyal medyada fotoğraf paylaşımı yapıldığında ortaya elbette bir kalite farkı çıkıyor.
Telefonlarınızın fotoğraf makinelerinde birçok gelişmiş özellik artık mevcut hale geldi. Telefonunuzun ne özellikleri olduğunu ve bu özellikleri kullanarak neler yapabileceğiniz birkaç deneme ile mutlaka test edin. Bu bilgi çektiğiniz fotoğraflarda size büyük bir iyileştirme sağlayacaktır
Fotoğraf sanatının en temel özelliği yeterli ve sağlıklı ışıktır. Bu sebeple fotoğraf çekmek için yeterli ışık yoksa fotoğraf çekmeyin.
Fotoğraf çekerken cihazın ayarlarından ayarladığınız düşük çözünürlük seçeneği görüntü kalitesinin düşmesine yol açar. Genelde çekimlerinizi en yüksek çözünürlükte yapın.