a
a

Emma Marie

and

Roko Button

15. October 2018.

at 7 o’clock in the evening
Villa Macadamiana second at Marianberg
Hilltop Dr Menomonee Falls, WI 53051 US

yukarı
a

İlker Yapıcı

PhotoShop Nedir? Ne İşe Yarar?

Fotoğraflarımızın her zaman daha keskin görünmesini isteriz. Keskin fotoğraflara ulaşmak çekimlerimizin teknik kalitesi kadar fotoğrafı doğru işlemeye de bağlıdır.

Eski fotoğrafçıların doğallığı bozduğu gerekçesi ile soğuk baktıkları fotoğrafçılıkta Photoshop yeni nesil fotoğrafçıların vazgeçilmez aracı oldu. Hatta bazı kişileri fotoğrafa başlatma sebebi olan Photoshop, doğal fotoğrafları kişisel bakış açısına göre şekillendirdiği için yaratıcı bir işlem olarak da tanımlandı.

Photoshop veya diğer fotoğraf işleme programları eskinin karanlık odasına tekabül eder. Eskiden karanlık odada yapılan tüm cambazlıklar artık dijital olarak çok daha kolayca bu programlarla yapılabiliyor.

Dijital ortamdaki herhangi bir sabit görüntüyle ilgili renk ayarlarını yapabileceğiniz dünyanın en popüler programı haline geldi.
Elinizdeki fotografik metayla ilgili satürasyon, kontrast, ışık gibi görüntüdeki renklerin tüm özellikleri ile ilgilenebilmenizi sağlamaktadır. Fotoğrafçılık uzmanlık dalınıza göre Photoshop’u kullanım amaçlarınız ve yöntemleriniz değişebilir.