a
a

Emma Marie

and

Roko Button

15. October 2018.

at 7 o’clock in the evening
Villa Macadamiana second at Marianberg
Hilltop Dr Menomonee Falls, WI 53051 US

yukarı
a

İlker Yapıcı

Dijital Fotoğrafçılık Nedir ?

digital-fotografcılık

Dijital fotoğrafçılık, fotoğraf oluşturmak  için film yerine dijital teknolojiyi kullanan fotoğrafçılık dalıdır. Film kullanımında çekim sonrasında çeşitli kimyasal çalışmalarda fotoğrafın izlenilebilir hale gelmesi gerekirken, dijital fotoğrafçılık ile çektiğiniz fotoğrafları anında görmek mümkündür. Uzun vadede ise daha az  maliyete sahip olması nedeniyle kısa vadede yaygınlaşmış ve teknolojinin de hızla gelişmesi sayesinde, günümüzde büyük format dışında olan tüm alanlarda dijital fotoğrafçılık film kullanımının önüne geçmiştir. Genel olarak dijital fotoğrafçılık çekmiş olduğunuz  fotoğrafları  hemen  görebilmeniz, eğer çektiğiniz fotoğraflarda  eksik veya uygun olmayan bir şey  varsa iş işten geçmeden yeniden çekebilmeniz demektir. Eğer ki fotoğrafçıysanız, ekipmanı aldıktan sonraki toplam maliyetinizin filmli fotoğrafçılığa göre (film, banyo, bastırma veya dijitale tarama) daha düşük olması anlamına gelir.Fotoğraf üzerinde çeşitli oynamalar yapabilir bilgisayardan daha rahat görebilirsiniz.

Fotoğraflarınızı dışarıda bastırabileceğiniz gibi kendi yazıcınızla da kolay bir şekilde bastırabilmeniz mümkündür. Dijital fotoğrafçılık alanında teknoloji her zaman ön plandadır. Ne kadar profesyonelseniz o kadar iyi bir fotoğraf çekimine sahip olursunuz.

Diğer çekimde olduğu gibi 36 çekimden sonra film değiştirmek zorunda kalmamanız, tek bir hafıza kartı ile yüzlerce fotoğraf çekebilmeniz anlamına gelir. Gerektiğinde sadece fotoğraf değil video da çekebilirsiniz çünkü dijital fotoğrafçılık çok yönlüdür .

Sürekli gelişen teknoloji sayesinde fotoğrafçılığın en önemli yeri teknoloji yanıdır, dijital ve kusursuz fotoğraflar üretmek günümüzde çok daha kolay hale gelmiştir. En güzel anlarınız kaydetmek için İlker Yapıcı Fotoğraf çekimlerine uğrayabilirsiniz.